facebook instagram twitter viber licenciranje zrscg
Rukometni savez
Crne Gore

"Kad koristimo sve igrače teško je tražiti rezultat"

seniori
"Kad želimo da iskoristimo sve igrače teško je tražiti rezultat, ali je bilo pozitivnih stvari koje bi trebalo da izvučemo i nastavimo da ih koristimo".

Prvi put nakon pet i po mjeseci i ovjerenog plasmana na Evropsko prvenstvo, rukometaši Crne Gore su bili na okupu tokom ove sedmice i odigrali dvije utakmice sa Belgijom.

Tijesna pobjeda (34:30) i remi (27:27) nijesu za slavlje, ali ni za brigu, po mišljenju selektora Didijea Dinara.

"Vidjeli smo sve momke i svi su igrali, što je najbitnije. Kad želimo da iskoristimo sve igrače teško je tražiti rezultat, ali je bilo pozitivnih stvari koje bi trebalo da izvučemo i nastavimo da ih koristimo. Ne brine me ništa, ova sedmica nije imala takmičarsko opterećenje", rekao je legendarni Francuz.

Na okupljanju su se pojavili Stefan Čavor, Luka Radović i Vasilije Kaluđerović, ali nijesu igrali, dok je zbog nekoliko šavova na glavi nakon sudara na jučerašnjem meču danas odmarao Miloš Vujović.

"Bilo je lakših povreda, a nismo željeli ništa da rizikujemo".

Igrač utakmice je bio Haris Suljević, koji je upisao 18 odbrana.

"Haris je bio izvanredan. Želio je da odigra odličan meč i u tome je uspio", zaključio je Dinar.

Najbolji igrač Crne Gore Branko Vujović je igrao samo do 17. minuta.

"S obzirom na to da nam svaki dan u reprezentaciji znači, jer ne provodimo previše vremena zajedno, obje utakmice su nam bile veoma korisne. Jednom smo pobijedili, drugi put igrali neriješeno, ali smo nažalost imali pehova tokom ove sedmice. Srećom, niko nije ozbiljnije povrijeđen".

Aleksandar Bakić je bio jedino lijevo krilo, jer nije bilo Miloša Vujovića.

"Ovo su bile dvije dobre provjere. Izvući ćemo pouke sa ove utakmice, prvu smo odigrali dosta bolje. U 1. poluvremenu nismo ispoštovali neke stvari o kojima smo pričali u napadi i odbrani, ali je ovo bila dobra prilika za mlade i dali su doprinos".

facebook instagram twitter viber licenciranje
×