Rukometni savez
Crne Gore

Treći poraz juniorki na Evropskom prvenstvu u Sloveniji

seniori
Izabranice trenera Tatjane Jeraminok poražene su od Češke 24:21 na startu razigravanja za plasman od 9. do 16.mjesta.

Crna Gora je doživjela treći poraz na Evropskom prvenstvu za igračice do 19 godina u Sloveniji - izabranice trenera Tatjane Jeraminok poražene su od Češke 24:21 (10:11) na startu razigravanja za plasman od 9.do 16.mjesta.

Naše djevojke bile su bolje u prvom poluvremenu, u 21.minutu vodile su 8:5, a na velikom odmoru imale minimalnu prednost.

Prednost su održavale do sredine drugog poluvremena, ali je kao i u prethodnom meču protiv Hrvatske došlo do pada u igri, što je Češka iskoristila da dodje do tri gola prednosti (22:19), pet minuta prije kraja i riješi pitanje pobjednika.

Nađa Kadović je bila najefikasnija u našem timu sa pet golova, Katarina Džaferović je postigla četiri, dok su Anastasija Marsenić i Suzana Zečević po tri puta zatresle protivničku mrežu.

Crna Gora u srijedu će igrati protiv Norveške, koja je na startu novoformirane grupe IV slavila protiv Austrije 46:27.