Rukometni savez
Crne Gore

Druga pobjeda kadeta na šampionatu u Letoniji

seniori
Crna Gora savladala Tursku (29:25) u drugom kolu Evropskog prvenstva B divizije u Letoniji.

Naši najbolji kadeti ostvarili su drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu B divizije u Letoniji – savladali su Tursku 29:25 (14:15) u utakmici drugog kola grupe A.

Izabranici trenera Brana Božovića tako su osigurali prvu poziciju u grupi, bez obzira na ishod posljednjeg meča u grupi koji u četvrtak igraju protiv Kosova, a u polufinalu ih očekuje okršaj protiv drugoplasirane selekcije iz grupe B – to će biti Luksemburg ili Letonija.

Turska je imala minimalnu prednost nakon prvog poluvremena, a u 43. minutu je vodila 21:18.

Uslijedila je serija 5:1 našeg tima, u kojoj je Čepić postigao tri, a Vukićević dva gola, za preokret (23:22) u 47. minutu. Vukić je u 52. minutu pogodio za 26:23, što je ispostavilo se, bila nedostižna prednost za protivnika.

Ponovo je sjajan bio Radojica Čepić koji je postigao 11 golova, Vojislav Vukić je pet puta zatresao protivničku mrežu, a po četiri puta u strijelce su se upisali Arsenije Dragašević i Luka Vukićević.

Srijeda je na šampionatu slobodan dan, a u posljednjem kolu grupne faze, protivnik će u četvrtak biti Kosovo.

Samo pobjednik šampionata u Rigi izboriće plasman u A diviziju.