Rukometni savez
Crne Gore

Budvanska rivijera Budva ubjedljiva u derbiju protiv Lovćena

seniori
Budvanska rivijera Budva slavila protiv Lovćena 33:24 (18:9) u derbiju 7. kola SBBet Prve crnogorske lige.

Budvanska rivijera Budva ostvarila je pobjedu protiv Lovćena 33:24 (18:9) u derbiju 7. kola SBBet Prve crnogorske lige.

Budvani su se tako izdvojili na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom i 14 bodova, dok je aktuelni šampion doživio prvi poraz u sezoni.

Domaćin je nakon izjednačenja (2:2) u 4. minutu, vezao četiri gola i poveo 6:2 u 12. minutu. Već u 25. minutu prednost je iznosila osam golova (14:6), dok je na odmoru bilo 18:9.

Došljak je na početku drugog poluvremena donio dvocifrenu prednost svom timu (19:9), pa je do kraja jedina dilema bila konačna razlika.

Marko Simović je sa deset golova predvodio svoj tim do sedme pobjede, dok su po šest puta protivničku mrežu zatresli Đorđo Peruničić, Luka Novaković i Radivoje Đođić. Lazar Pešić je bio sjajan na golu sa 17 odbrana.

U redovima Lovćena istakao se Igor Marković sa devet golova, ali je to bilo nedovoljno da bi se osvojila dva boda u Budvi.

U preostalim duelima sedmog kola koji su odigrani za vikend, pobjede su ostvarili Partizan 1949, Rudar, Brskovo, Jedinstvo i Danilovgrad.