Prva pobjeda "lavova" na Svjetskom prvenstvu, Iran savladan u Krakovu

U Krakovu je savladan Iran (34:31), čime je napravljen ključni korak ka plasmanu u glavnu rundu planetarne smotre.

"Lavovi" su osvojili prva dva boda na Svjetskom prvenstvu!

Nakon poraza od Španije na premijeri, izabranici selektora Zorana Roganovića pokazali su pravu reakciju u duelu protiv tima koji predvodi Veselin Vujović.

Od starta su diktirali tempo u "Tauron areni", već poslije 10 minuta su imali 4 gola prednosti predvođeni sjajnim Milošem Vujovićem.

Iran je bolje otvorio drugo poluvrijeme i došao do izjednačenja (20:20) u 35. minutu, ali su se Branko Vujović i Radojica Čepić pobrinuli da naša selekcija ponovo stekne sigurnu prednost i trasira put ka pobjedi.

Miloš Vujović najefikasniji sa 10 golova, Branko Vujović je postigao devet, a na golu ponovo sjajan Nebojša Simić sa 12 odbrana.

Naredni protivnik je Čile i to u ponedjeljak u 18 sati.