"Lavovi" poraženi u Kopru, Slovenija ponovo bolja od Crne Gore

Slovenija je slavila (37:30) i u drugom međusobnom duelu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Slovenija je slavila (37:30) i u drugom međusobnom duelu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj naredne godine, nakon što je u četvrtak u Podgorici pobijedila 32:29.

Oslabljeni „lavovi“ u Kopru su parirali favorizovanom protivniku do 40. minuta, ali je kvalitet domaćina tada došao do izražaja, pa je u 48. minutu bilo nedostižnih osam golova minusa (29:21).

U finišu priliku su dobili igrači koji su imali manju minutažu, a debitant u A timu Arsenije Dragašević postigao je dva gola.

Branko Vujović je bio najefikasniji sa osam golova, dok je Miloš Vujović postigao pet. Stefan Čavor, Vasilije Kaluđerović i Radojica Čepić po tri puta su zatresli protivničku mrežu.

Slovenija je zadržala maksimalan učinak u grupi 7 i osigurala prvo mjesto, dok su “lavovi” na polovičnom učinku, kao i reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon pobjeda nad Kosovom.

SLOVENIJA - CRNA GORA 37:30 (18:16)

Kopar - Dvorana „Bonifika”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Marin i Garsija-Seradilja (Španija). Sedmerci: Slovenija 3 (2), Crna Gora 7 (6). Isključenja: Slovenija 14, Crna Gora 4 minuta.

Slovenija: LESJAK (osam odbrana), Kastelic (tri odbrane), BLAGOTINŠEK 1, HENIGMAN 1, JANC 10, CEHTE 4, Slatinek-Jovičić, KODRIN 2, ZARABEC 5 (2), Horžen 4, Mazej, Ovniček, Makuc 6, Krečič 1, Novak 2, Vlah 1.

Crna Gora: MATOVIĆ (četiri odbrane i sedmerac), Braunović, Bakić 1, Dragašević 2, M. VUJOVIĆ 5 (3), Čavor 3, LAZOVIĆ 1, ČEPIĆ 3, Ćorsović 2, B. VUJOVIĆ 8 (3), M. RADOVIĆ 1, KALUĐEROVIĆ 3, B. Simić, Vujačić 1, L. Radović, Anđelić.